Rég túl vagyunk a nyári napfordulón, egyre rövidebbek a nappalok, s hosszabbak az éjszakák. Lehet persze panaszkodni, hogy jaj, mindjárt itt az ősz, egyre sötétebb van, pedig most jön a nyár legszebb időszaka! Hiszen van annál hangulatosabb, mint ülni a langyos nyári éjszakában egy pohár bor mellett, hallgatni a tücsökciripelést, az éj neszeit (vagy leánygyermekünk szünet nélküli csacsogását)? Hát persze hogy van! Ha mindezt varázslatos fények mellett tesszük!
Íme 7+1 tipp a kerti hangulatfényekhez!
img_20180725_070228.jpg

1. Az IKEA-s fűszertartók új élete

Egy időben, amikor háztartásunk még véges számú fűszert használt, nagyon szerettük az IKEA-s üveg fűszertartókat. Most már annyi félét és olyan mennyiségűt használunk, hogy senkinek sincs türelme áttöltögetni az üvegbe, maradnak a zacskókban. Így hát amikor bevillant az isteni szikra, hogy befőttesüveg-fényfüzérrel szeretném grillezésre várt vendégeinket fogadni, nem kellett bajlódnom egyforma üvegek keresésével, adódott, hogy a volt fűszertartókat használjam. Egy spárgával összekötöztem és rögzítettem a diófára (vigyázva természetesen a megfelelő távolságra), majd teamécsesek kerültek bele. Célszerű hosszú gyufát használni a mécsesek meggyújtásához, különben könnyen megpörkölődünk. Mivel nálunk épp nem volt hosszú gyufa, mi megpörkölődtünk. 🙂
img_20180705_181316.jpg

2. Világítótorony

A kertben való eligazodáshoz borzasztó hasznosak a párszáz forintért megvásárolható szolárlámpák. Nagy fényt nem adnak, de ahhoz pont jók, hogy ne bukjunk orra a vakondtúrásban. Igen ám, de a kertben leszúrva nappal azért nem valami szépek. Kivéve, ha álcázzuk őket! Három cserép és egy kis akrilfesték segítségével könnyen csinálhatunk egy látványos világítótornyot. Ebbe szúrjuk bele a lámpa szárát. Előfordulhat, hogy a cserép alját kicsit meg kell fúrnunk, (ebben az esetben forduljunk párunkhoz), hogy átférjen rajta a lámpa. És kész is vagyunk!
Nappal bájos kerti dekoráció, éjszaka pedig betölti valódi világítótorony szerepét: utat mutat a sötétben. 🙂
img_20180725_063856.jpg

3. Egy retró lámpabúra új élete

Ezt a szintén kerti szolárlámpa látványos álcázására szolgáló módszert már bemutattam. Igazából bármilyen dekorációt festhetünk rá, Apa nálunk történetesen egy szörnytérképet álmodott rá.
img_20180216_070528.jpg

4. Úszógyertya

Ennél egyszerűbb hangulatfényt nehéz kreálni. 🙂 Fogjunk egy szép edényt, töltsük meg vízzel, majd óvatosan tegyük rá a teamécseseket. Lehetőleg az asztaldísszel harmonizálót, de az éjszakába haladva ez fokozatos veszít a jelentőségéből. 🙂 A lágyan úszó gyertyák egyszerűen vonzzák a tekintetet beszélgetés közben.
img_20180705_180926.jpg

5. Csigaházromantika

Ezt az ötletet az “Angol beteg” című filmből vettem. Ott a romantikus hős csigaházakból csinált gyertyákat, ezzel vezetve szerelmét a légyottra. Ahhhh! Ezt muszáj volt kipróbálni! Szerencsére egy gyerekes házban nem szokott gondot okozni a csigaházak hiánya. Nálunk is akad mindig jópár. 🙂 Innentől már nincs más hátra, mint beleügyeskedni a gyertyát (teamécsesből operáltuk ki és kicsit megnyirbálva tuszkoltuk bele a csigaházba), és kirakni az útra a vendégek elé. Azért egy fokkal romantikusabb, mint a műanyag szolárlámpa, nem? 🙂 Az igazsághoz hozzátartozik, hogy elég rövid ideig ég, ezért érdemes közvetlenül a vendégek megérkezésére időzíteni a meggyújtást.
img_20180725_063821.jpg

6. Saját készítésű gyertya

Mi egy ilyen gyönyörűséges zselégyertyát alkottunk (itt van a mikéntje). Igazából nem is nehéz megcsinálni, de ha ilyen szépséges lesz, ugyan kinek lesz kedve meggyújtani? De bevallom őszintén, ezt valójában sejtettem előre, ezért nem is raktunk bele kanócot. 🙂 Csalás, mi? 🙂
img_20180616_110422.jpg

7. Kivilágított dekorkalitka

A vintage stílus alaptartozéka a fehér dekorkalitka. Ugyebár. Én a magamét a fonyódi piacon találtam, és egyszerűen imádom! Lehet, hogy már lassan kimegy a divatból (vagy már ki is ment?), de kit érdekel a divat? Nálunk így is folyamatosan  fontos szerepet kap. Minden évszakban más dekoráció kerül bele: tavaszi virágok, hímes tojások, őszi termések, karácsonyi fényfüzér. Mondjuk a karácsonyi fényfüzér általában megtalálható benne, csak mindig más jelentéstartalmat kap: az ébredő természet ragyogása, lusta őszi fények (narancssárga és bordó organza mögé rejtve), jégvarázs (sötétkék organza, ezüst és sötétkék karácsonyfagömbökkel) stb. Ezúttal a forró nyári éjszakák hangulatát emeli. Levendulás körítéssel: lila organzába bújtatjuk a fényfüzért, a kalitkára pedig levendulacsokrot kötözünk. Így nem csak a sötétség árnyai, de a molyok is el fogják kerülni varázslatos nyárestéinket. 🙂

img_20180724_151903.jpg

+1. Fényfüzér az oszlopon

Ha már karácsonyi fényfüzérnél tartunk, igazából az bárhol remekül mutat. Tekerhetjük a terasz oszlopára, egy fára vagy egy leánder ágaira. Persze ha nem akarunk küzdeni a kábeldobokkal, hosszabbítókkal, érdemes elemes változatot választani. És sárga fényűt. A fehér fényű maradjon a jégvarázsos téli dekorokhoz. 😉

Kész is a fényvarázs!

img_20180725_212432.jpg

Ha tetszett, amit olvastál, gyere és csatlakozz MinaVidi Facebook  vagy Instagram oldalához, vagy maradj itt a blogon, ahol további ötleteket találsz balatoni kirándulásokhozegyütt töltött időhözmeséléshez és úgy általánosságban a balatoni hangulathoz, életérzéshez.