Varázslatos helyre bukkantunk a Balaton csücskénél: egy igazi buja, dzsungelre, ami ráadásul egy sziget a Balatonban! A neve meg egyszerűen elbűvölő! Csicsergő-sziget. 🙂
Egy Facebook csoportban hallottam először a Csicsergő-szigetről, ahol is vidra-képeket posztolt valaki. Vidrák a Balatonon? Sziget a Balatonon? Rögtön megmozgatta kis családom fantáziáját, így amikor végre lejutottunk a Balcsira, első utunk Balatonberénybe vezetett. A Googlemaps alapján nagyon könnyen rátaláltunk a szabadstrandra, ahonnan kis hidacska vezet át a szigetre. A hidacska után nagy füves tér fogad asztalokkal, rönkszékekkel és gyönyörű balatoni kilátással – kellemes piknikező hely lehet ez, ha nem tél derekán érkezünk, mint mi. 🙂
Séta a Csicsergő-szigeten
Mi azonban tél derekán érkeztünk, és nem is bántam, mert vadregényes dzsungel fogadott, ahova kullancsfóbiás uramat más évszakban nem biztos, hogy el tudtam volna rángatni. 🙂
A partmenti fák kusza gyökerei, vízre hajló ágai között bizonyára jó rejtekhelyet találnak a vidrák. Folyamatosan lestük, hátha meglátunk egyet közülük – mégiscsak ők az év emlősei. De amilyen hangzavarral közlekedik két kiselefántom, hát bizony jól elbújhattak. Így maradt a fák kusza ágaiban és gyökereiben való gyönyörködés. És rajtuk való mászkálás.
Közben élesszemű felfedezők különleges növényekre is bukkanhatnak. Süntökre például.
Vagy taplógombára.
Egyébként is színek és formák kusza szövevénye mindenfelé. Fotósoknak igazi paradicsom. Még az afféle kezdő fotósok is, mint én, egész pofás képeket lőhetnek. 🙂
Hatalmas, kidőlt fák mindenfelé, korhadásnak indult fatörzsek… Arra gyanakodtunk, hogy valójában a Dagoba-rendszerben járunk, mert megtaláltuk azt a helyet is, ahol Luke jedi-tréningje során megküzdött Vader nagyúrral.
A sziget érintetlen világa igazi paradicsom a madaraknak, innen is kapta a nevét is. De azt is láttuk, hogy mégsem annyira érintetlen: az önkormányzat azért ültetett pár facsemetét, pótolva a festőien kidőlt fákat. Amik viszont folyton fotóért kiabáltak.
Rengeteg a kagyló, amitől kislánykám teljesen lázba jött. Fú, anya, idenézz, milyen formájú! Fú, idenézz, mekkora! Fú, idenézz, milyen színű!
És egyébként egy kis művészkedésre is kiválóan alkalmasak.
Fontos azonban, hogy csak a piknikező rétről csodáljuk, fotózzuk a fákat, kagylókat, madarakat, hogy megőrizzük a vadregényes hely eredeti varázsát!
Mit érdemes még megnézni a Csicsergő-sziget környékén?
- Balatonfenyvesi kisvasút
- Berek-túrák Balatonfenyvesen
- Imremajor – Két kakas gasztro- és kézműves piac
- Nagyberek
- Csillagvár – a romantikus történelem a Balaton csücskében
- Kányavár-sziget – tanösvény a Kis-Balatonon
- Kápolnapusztai bivalyrezervátum
- Buddhista csend Balatonkeresztúron
- A balatonbernyi Csicsergő-sziget
- Fenékpuszta (Keszthely)
- Kis Balaton: Fekete István Emlékhely a Diás-szigeten
- Kápolnapusztai bivalyrezervátum
- Gyerekbarát kirándulások Zalakaros környékén
- Kőszikla-szurdok és Árpád-forrás Nagybakónaknál
- Magyarország legöregebb hársfája Szőkedencsen
Ha pedig tetszett, amit olvastál, gyere és csatlakozz MinaVidi Facebook vagy Instagram oldalához, vagy maradj itt a blogon, ahol további ötleteket találsz balatoni kirándulásokhoz, együtt töltött időhöz, meséléshez és megnézheted fotóimat is fotóimat is.
Vagy olvass bele mesekönyvembe, amiben két balatoni tündérke egy régi legenda nyomába ered, hogy kiderítsék, hova tűntek az óriások, akiknek köszönhető a Balaton születése. Itt meg is tudod rendelni, hogy legyen saját példányod is!
