Sokat cikkeztek a balatonlellei kilátóterasz építésénél, hogy micsoda pénzkidobás az a sok millió, amit erre költöttek, ezért elhatároztuk, hogy megnézzük magunknak a félméteres kilátót. Nem akarok nagyon spoilerezni, de szerintem szuper lett!

Egy szép napos nyári délelőttön fejembe vettem, hogy ránk fér egy kis biciklizés, és már úgyis meg akartam magamnak nézni a sokat kritizált lellei kilátóteraszt, hát irány a Kishegy!
Fel a hegyre
Fonyódról indulva ez mindössze 13 kilométer, de azért komoly túrára voltunk felkészülve a szintkülönbség miatt. Lelléig a Balaton-körúton haladtunk, majd a Kishegyet megcélozva előbb aszfaltúton, később szántók és szőlők közötti földutakon haladtunk. Mesés tájakon, mesés látvánnyal.

Az utolsó kaptatót már megint aszfaltúton tettük meg, és bizony volt, ahol én már toltam a biciklit. Időnként félreállva, mert elég nagy forgalom haladt el mellettünk.
De amikor felértünk a kishegyi Szent Donát kápolnához, akkor a látvány mindenért kárpótolt. Nem először járunk erre (és nem is utoljára), mégis mindig lenyűgöz a hangulat, a kilátás, a Majtényi présház környezete. És persze maga a kápolna az onnan nyíló panorámával.

A kilátóterasz és környéke
Innen ismét egy húzós emelkedő után a Parkerdőben folytattuk utunkat. A nagy melegben üdítő volt az árnyas fák között haladni. Információs táblák tájékoztatják a látogatót, merre találhatóak a különböző helyszínek, terepbicikli-pálya, játszótér, tűzrakóhely, mert nem csupán a kilátó készült most el.
De persze a mi célunk mégiscsak a kilátó volt. Ami valóban mindössze fél méter, de egyáltalán nem értem a fanyalgókat, mert gyönyörűen meg van csinálva, és a nagy mélység fölött a tériszonyosok is kényelmesen gyönyörködhetnek. Egy szakadék szélén miért kéne magas kilátót építeni? Fantasztikusan szép innen a kilátás, ezért mindenkinek szívből ajánlom a meglátogatását. Ráadásul információs tábla segít beazonosítani a túlparti hegyeket.

A Gömbkilátó egész más arcát mutatja innen, mint ahogy megszoktuk – alulról. 🙂

Az információs tábláknak nincs vége a környék bemutatásával. A környezettudatosságra is fehívják a látogató figyelmét. A gyerekeknek ez például nagyon tetszett (egyébként nekünk is):

Miután kigyönyörködtük magunkat a helyben, elindultunk hazafelé. Visszafelé már sokkal könnyebb dolgunk volt, ekkor izmaink helyett inkább a biciklik fékjei dolgoztak. 🙂
Mindenkinek szívből ajánlom a lellei kilátóterasz meglátogatását, fanyalgóknak, kíváncsiaknak és lelkeseknek egyaránt. Szerintem mindenki az utolsó kategóriába fog utána esni!
Mit érdemes még a balatonlellei kilátóterasz környékén felkeresni?
- A rádpusztai Árpád-kori templomrom
- Balatonboglári barangolások
- A balatonboglári Csavargőzös Műemlékhajó
- A bugaszegi Téglagaléria
- Árpád-kori templom, Nemzetünk Csillagainak Emlékösvénye, II. János Pál domb Gyugyon
- Somogybabodi Szentkút
- Top 5 őszi látnivaló Bogláron
Ha tetszett, amit olvastál, gyere és csatlakozz a MinaVidi Facebook vagy Instagram oldalához, vagy maradj itt a blogon, ahol további ötleteket találsz balatoni kirándulásokhoz, együtt töltött időhöz, meséléshez és megnézheted fotóimat is.
Vagy olvass bele mesekönyvembe, amiben két balatoni tündérke egy régi legenda nyomába ered, hogy kiderítsék, hova tűntek az óriások, akiknek köszönhető a Balaton születése. Itt meg is tudod rendelni, hogy legyen saját példányod is!

… Reménykedtem, hogy észreveszik majd a Szűcs László emlékhelyet is a parkerdő bejáratánál…. ??
Hű, hát sajnos ez kimaradt. Mentségünkre szólva alig kaptunk levegőt a biciklizés miatt. De legközelebb mindenképp megnézzük. Addig is mondana pár szót róla a cikk olvasóinak? Köszönöm: MinaVidi