Sokszor a semmiből tűnik elő. Gyorsan lecsap. És a következő pillanatban megint lágyan hullámzik a víz.

De Petőfi óta tudjuk, hogy

“Habár fölűl a gálya,
S alúl a víznek árja,
Azért a víz az úr!”

A balatoni vihar képekben

A víz a déli parton még tükörsima. De az északi partról már gyűlnek a fellegek, és megindul felénk.

Kémleli mindenki. Vajon elér minket?

A szürke fellegek monumentális erőt sugároznak. Gigászi erők, elemek harca ez, amikor az ember végtelenül kicsinek, egészen aprónak érzi magát.

Vagy lehet, hogy ez tulajdonképpen egy földönkívüli űrhajó? Ezúttal nem Amerikát érte el a Függetlenség napja, hanem a Balatont? 🙂

És felbukkan a Nap

Még festőibb és félelmetesebb, ha a viharfelhők a naplementével találkoznak. Ilyenkor túlvilági fényben fürdik az északi part. S elhisszük a régiek meséit a badacsonyi vulkán uráról, óriásokról, lidércekről. Vagy egyenesen a pokol fényeit látjuk?

Időnként a Balaton vize is lángra kap, és vörösre színezett aranyhíd fut rajta végig.

A Balatonon mindenhol villog már a viharjelzés, de sokan még mindig a vízben. Pedig a felhők is jelzik már: valami közeleg.

S amikor elmegy a vihar, maradnak a hullámok, s a festői naplemente.

Ha tetszett, amit olvastál, gyere és csatlakozz MinaVidi  Facebook   Instagram  vagy tiktok ldalához, vagy maradj itt a blogon, ahol további ötleteket találsz balatoni kirándulásokhozegyütt töltött időhözmeséléshez és megnézheted fotóimat is.  

Vagy olvass bele valamelyik könyvembe, a balatoni mondákat és legendákat összegyűjtő Csodák tavába, vagy az apróbbaknak szóló meseregényembe, amiben két balatoni tündérke egy régi legenda nyomába ered, hogy kiderítsék, hova tűntek az óriások, akiknek köszönhető a Balaton születése.  Itt meg is tudod rendelni, hogy legyen saját példányod is!