Most hétvégén is mentek a Balcsira? De hát mit lehet ott ilyenkor csinálni??!! – állandóan jönnek a meghökkent kérdések. Például repülőgépszerencsétlenséget elszenvedni. 🙂 És mi ilyenkor a teendő? Íme a képes túlélőtúra!

img_20180129_064908_700.jpg

1. Repülőgépünk egy félszigetre zuhant, amit rögtön elindultunk felfedezni. Bear Grylls rajongó fiamtól rögtön megtudjuk, hogy az első és legfontosabb a víz és a menedék biztosítása. Az élelem csupán ez után következik. Mondjuk a víz fontosságával egész családunk tisztában van, hiszen ismerjük a hármas szabályt: 3 perc levegő nélkül, 3 nap víz nélkül, 3 hét kaja nélkül. Ennyit bír ki egy ember átlagos körülmények között. (Erre olyankor is szívesen emlékeztetjük a kölyköket, amikor elmegyünk egy félórás sétára, és 10 perc után már éhen/szomjan akarnak halni. A hármas szabály elhangzása után aztán általában elhallgatnak, és nem tervezik tovább az azonnali éhen/szomjanhalást :-)) Visszatérve kalandunkra, rögtön a víz volt hát az első dolgunk. Szerencse, hogy édesvízbe zuhant gépünk, így csak a fertőtlenítésről (gy.k. forralásról) kellett gondoskodnunk, lepárlással nem kellett bajlódnunk. Na persze, a Limnológiai Intézet szerint a Balaton vize ivóvíztisztaságú, dehát sosem lehet tudni ezeknél a tudósoknál, ugye. Biztosabb, a forralás. Rakjunk hát tüzet!

img_20180204_144108.jpg

2. Most, hogy szomjunkat csillapítottuk, ideje volt menedék után néznünk. Mit tudunk Bear Gryllstől, és így fiamtól a menedékről? Legyen száraz és a vadállatoktól védett! Találtunk is egy remek fát erre a célra (eső- és hófelhők nem voltak ez égen, fedél nem kellett a fejünk fölé). Így rögtön álomra is hajtottuk fejünket.

img_20180204_144017.jpg

3. Másnap hajnalban korgó gyomorral ébredtünk. Ideje volt élelem után néznünk. Szerencsénkre a repülőgépen nem vették el bicskáinkat, így volt kettő is kéznél: könnyen tudtunk lándzsát faragni. Kis csapatunk ekkor a tradicionális társadalmi minták szerint (fenébe a gendersemlegességgel) kettéoszlott: mi, lányok, elindultunk bogyókat gyűjteni, fiaink vadászni.

img_20180204_143004.jpg

4. Portyánk sikerrel járt: találtunk vitamindús bogyókat, fehérjedús, tápláló hernyókat, miközben a fiúk halakat, polipot fogtak! A lányok természetesen nem tudták megállni, hogy mindezt ne tálalják ízlésesen. Kultúremberek vagyunk, vagy mi…

img_20180204_142846.jpg

5. Végül, de nem utolsósorban gondoskodni kell a megfelelő jelzésről, hogy az arra járó (esetleg a keresésünkre indított) repülőgépek észrevegyenek minket. A perm korszakból ránk maradt jellegzetes vörös, balatoni homokkő rendkívül éles kontrasztot alkot a kiszáradt iszappal, így ideális jelzőberendezésnek:

img_20180204_142925_1.jpg

Van még kérdés, mit lehet csinálni a Balatonon télen? 😉

Ha tetszett, amit olvastál, gyere és csatlakozz MinaVidi Facebook  vagy Instagram oldalához, vagy maradj itt a blogon, ahol további ötleteket találsz balatoni kirándulásokhozegyütt töltött időhözmeséléshez és úgy általánosságban a balatoni hangulathoz, életérzéshez.