Van-e ki nem tudja, mi az az aranyhíd? Azért biztos, ami biztos, leírom: az aranyhíd a lemenő nap fényjátéka a vízen. Összegyűjtöttem kedvenc aranyhidas fotóimat, fogadjátok szeretettel!
Az aranyhíd pont olyan, mint a naplemente: nincs két egyforma. Van narancszínű, vérvörös, sárga, keskeny, széles, éles határral szegett, vagy elmosódott. Egy közös van bennük: mindig festői.
Ezt a festői látványt persze fokozhatjuk is, például úgy, hogy belóg valami az aranyhídba, így a legkülönbözőbb sziluettek rajzolódnak ki. Például egy sirály egy stégen.
Vagy például egy gyerek.
Esetleg több.
Vagy az aranyhidat is rejthetjük keret mögé.
Na persze, mi is berakhatunk ezt-azt fényképezőgépünk vagy telefonunk fókuszába.
Vagy esetleg mellé.
Nem csoda, hogy az aranyhíd a szerelmesek kedvence is. Összebújni a parton és csodálni a gyönyörű természeti tüneményt, ahhh….
Felhősebb időben nem is kell megvárni a naplementét, már korábban is feltűnhet a felhők között előbukkanó nap miatt. Ilyenkor nem is olyan “unalmas” piros-narancssárga-sárga, mert a kék árnyalatai is megjelennek fotóinkon.
Ha ezt hattyúkkal fokozzuk, na, ez lesz ám az igazi giccs! 🙂
Van, hogy az aranyhíd nem ér el a déli partig. Ez azonban semmit sem von le értékéből. És szépségéből.
Mivel a nap mindig máshol nyugszik le, ezért Fonyódról nézve a nyári badacsonyi sziluettet ősszel felváltja az öblök látványa.
Télen aztán szegény – naplemente szempontjából igencsak hátrányos helyzetű – északi partiak is kapnak belőle.
Apropó tél. Időnként előfordul, hogy nem a vízen látjuk az aranyhidat.
Sőt, még át is mehetünk rajta. Korcsolyával is akár.
Ahogy a napnak is van egy éjszakai párja, úgy az aranyhídnak is megvan ez: az ezüsthidat a hold rajzolja a vízre.
Nektek melyik a kedvenc fotótok?
Ha tetszett, amit olvastál, gyere és csatlakozz MinaVidi Facebook vagy Instagram oldalához, vagy maradj itt a blogon, ahol további ötleteket találsz balatoni kirándulásokhoz, együtt töltött időhöz, meséléshez és úgy általánosságban a balatoni hangulathoz, életérzéshez.