Végre értékelhető mennyiségű hó hullott, és máris elárasztották a közösségi médiát a kötelező hóembert-épít-a-gyerek képek.
Persze cukik a gyerekek – pirospozsgás arccal, ragyogó szemmel. Egy-két család ráadásul túl is lép a répa-fazék-seprű designon, és manók, egész családok, kutyák is készülnek. De tényleg csak erre jó a hó??!! Hát persze, hogy nem! Lépjünk ki a dobozokból! 😉
Évek óta kötelező program nálunk a hókunyhó építése. 🙂 Építsetek ti is hókunyhót!
Ehhez sok-sok hóra van szükség, nagy segítség egy szánkó is a szállítmányozáshoz, hogy a kert, utca távolabbi részéről is egy helyre hordjuk a havat. Hólapát nélkül neki sem érdemes kezdeni! Ha minden készen áll, rajta!
Első lépés egy akkora hódomb, amekkora csak lehetséges! Jól tömörítsük össze a havat, ha nagyon hideg van, még jobb, ha időnként egy réteg vizet locsolunk rá, ami gyorsan megfagyva, még szilárdabbá teszi a kunyhót. Ha már elég nagy, fúrjuk ki a belsejét! A belsejéből kiszedett hóval is növelhető a kunyhó.
Ha elkészült, terítsünk le bent egy takarót, és kezdődhet a mulatság! Egy forró teával az egész családnak ideális kártyaparti hely lehet. Igazi eszkimó-élet!
További tippek:
1. Építhetünk hóból még trónszéket is hókirálynőknek, jéghercegnőknek, Elsáknak. (Nem, nem fog felfázni, ha sínadrágban beül a trónszékbe :-))
2. Hócsatához bunkerfalakat is építhetünk. Kevésbé balesetveszélyes, ha egymás helyett a falak szétbombázása a cél! Így elsajátíthatók az alapvető statikai ismeretek (vastag alapok nagyobb stabilitást biztosítanak), ráadásul Hugi sem bőg, hogy bement a nyakába a hógolyó 😉
FONTOS FIGYELMEZTETÉS ELSŐSORBAN AMERIKAI ÁLLAMPOLGÁROKNAK (Szerintem amúgy minden épeszű szülő tudja, de leírom, nehogy valaki bepereljen :-)) Soha ne hagyd a hókunyhóban egyedül gyermeked, különösen, ha olvadni kezd! Akkor inkább romboljátok össze, nehogy baleset történjen!
Ha tetszett, amit olvastál, gyere és csatlakozz MinaVidi Facebook vagy Instagram oldalához, vagy maradj itt a blogon, ahol további ötleteket találsz balatoni kirándulásokhoz, együtt töltött időhöz, meséléshez és úgy általánosságban a balatoni hangulathoz, életérzéshez.